Abytaniej czyli promocje 2.0

Liczba działających serwisów Web 2.0 rośnie w lawinowym tempie. Dzisiaj oficjalnie pojawił się kolejny z nich - Abytaniej.pl. W zamierzeniach ma ułatwiać internautom wymianę informacji o promocjach i okazjach dostępnych w sklepach internetowych.

Na pierwszy rzut oka, nowopowstały serwis Abytaniej.pl jest bliźniaczo podobny do innych witryn newsowych roszczących sobie miano należenia do popularnego trendu Web 2.0 - takich jak digg.com czy jego polskie klony. Jedyną różnicą jest to, że zamiast ciekawymi informacjami internauci wymieniają się znalezionymi w sieci przecenami, promocjami, rabatami czy ofertami łączonymi.

Informacje o okazjach dodawane są przez użytkowników, a następnie, dzięki systemowi poleceń i komentarzy trafiają (lub nie) na główną stronę serwisu. Wszystko to już widzieliśmy, pytanie czy sformatowanie witryny jedynie pod promocje i oferty sklepowe przyniesie jej popularność czy wręcz odwrotnie - przecież na innych serwisach, możliwe jest dodawanie także takich informacji. Jakkolwiek się nie stanie jest to ciekawa inicjatywa. Trzymamy kciuki - mamy nadzieje, że Abytaniej.pl stanie się kolejną cegiełką w budowie zaufania polaków do zakupów internetowych.

***

Przeczytaj także: Porównywarki cen - okazja czyni kupca