AOL wkracza z szerokim pasmem

AOL UK zakończył testy nowej usługi – szerokopasmowego dostępu do Internetu. Tym samym brytyjscy użytkownicy mogą skorzystać z oferty 1Mb łącza internetowego po obniżonej cenie. Promocja potrwa do końca stycznia.

Informację o nowej usłudze AOL UK podał serwis The Register. Jak zaznaczyli przedstawiciele firmy, testy przebiegły pomyślnie. Stąd decyzja o wprowadzeniu oferty na rynek. Zainteresowani łączem DSL mogą je wykupić za miesięczną opłatą 34,99 funtów brytyjskich.

Usługa w takiej cenie dostępna będzie do końca stycznia. Później najprawdopodobniej wysokość abonamentu wzrośnie. AOL UK nie podał żadnej informacji, o ile procent droższa będzie opłata po skończeniu kampanii promocyjnej.

W naszym kraju portalem, który zdradził się z możliwością oferowania usług szerokopasmowego dostępu do Internetu, jest Interia. Podczas październikowej konferencji prezes portalu zaznaczył, że ma takie plany, które chce realizować wspólnie z firmą Energis. Z kolei od Energisu wiemy, że udostępnienie łączy ADSL ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.