AOL ratuje się dial-upem Netscape'a

America Online przygotowuje się do uruchomienia tańszej usługi „wydzwanianego” dostępu do Internetu pod szyldem Netscape’a. W ten sposób AOL liczy na to, że pozyska rzeszę nowych użytkowników.

Usługa ma obejmować również jedną skrzynkę pocztową oraz możliwość stworzenia strony internetowej, na której pojawi się mechanizm wyszukiwania Google. Użytkownik zapłaci za całość 9,95 USD miesięcznie. Usługa będzie dostępna na początku 2004 roku.

Aby móc skorzystać z nowej usługi dial-up, użytkownik będzie musiał pobrać odpowiedni program. Przedstawiciele AOL zaznaczają, że aplikacja nie będzie zajmowała dużo miejsca na dysku.

Przygotowywana usługa ma być odpowiedzią na zmniejszające się statystki ilości użytkowników AOL. W drugim kwartale firma miała 25,3 mln abonentów, co oznacza spadek o 1,2 mln osób w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

AOL celowo wybrał markę Netscape’a do promocji nowej usługi. Chodzi przede wszystkim o to, by nie wprowadzać dwóch podobnych usług kojarzonych z jedną firmą. Przypomnijmy, że wcześniej wprowadzona usługa „wydzwanianego” dostępu do Internetu oferowana przez AOL należy do jednej z droższych i wynosi 23,90 USD miesięcznie (konkurencyjny EarthLink oferuje taką usługę za 10,97 USD miesięcznie, a NetZero za 9,95 USD).

AOL przejął firmę Netscape w 1999 roku.