AOL: "Użytkownicy nie dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci"

Jak pokazują ankiety prawie 84% użytkowników Internetu deklaruje, że nigdy nie podaje online swoich prywatnych danych. Specjaliści z AOL twierdzą jednak, że rzeczywistość jest nieco inna.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez AOL prawie 89% użytkowników Internetu podaje swoje prywatne dane serwując po sieci. Na uwagę zasługuje fakt, iż ludzie są zwykle świadomi negatywnych konsekwencji takiego zachowania.

Jak twierdzi Jules Polonetsky, przedstawiciel firmy, badanie zaprojektowane przez AOL pokazuje różnicę pomiędzy tym co ludzie myślą, a tym co tak naprawdę robią w Internecie.

Badanie pokazało również, że prawie 34% użytkowników obawia się kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Jednak tylko 11% internautów rzeczywiście doświadcza tego problemu.

Richard Thomas z AOL twierdzi, iż wnioski jakie można wyciągnąć z powyższego badania pomogą firmom dbającym o bezpieczeństwo w sieci w lepszym zrozumieniu swoich klientów. Jednakże, jego zdaniem, każdy użytkownik powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo i starać się chronić swoje prywatne dane jak najlepiej.