AMD i Intel: lepszy Q4

Czwarty kwartał może być dla Intela i AMD lepszy niż wcześniej prognozowano.

Obydwaj producenci procesorów obserwują obecnie znaczny wzrost sprzedaży. Jest on związany ze zwiększoną w okresie przedświątecznym sprzedażą komputerów osobistych, większą od spodziewanej.

Intel przewiduje, że w ostatnim kwartale tego roku uzyska przychody od 6,7 do 6,9 mld USD. Wcześniej, w październiku przedstawiciele firmy przewidywali, że jej przychody w tym okresie wyniosą od 6,2 do 6,8 mld USD. W III kw. br. Intel zarobił 106 mln USD, czyli dwa centy na akcję. W roku ubiegłym, w tym samym czasie producent procesorów zarobił 2,51 mld USD (41 centów na akcję). Według analityków, w IV kw. br. Intel zarobi 10 centów na akcję.

Także AMD przewiduje wzrost wielkości sprzedaży. Obecnie przedstawiciele firmy przewidują, że jej wielkość wzrośnie o 10% w stosunku do III kw., kiedy to wyniosła 765,9 mln USD. Dotychczas AMD liczyło najwyżej na niewielki, kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w IV kwartale. Strata AMD w III kw. br. wyniosła 186,9 mln USD (54 centy na akcję). W bieżącym kwartale, jak zakładają analitycy, producent wypracuje zysk na poziomie 5 centów na akcję.