9 z 10 najbardziej innowacyjnych firm działa w branży IT

Aż dziewięć z dziesięciu najbardziej innowacyjnych firm z 2011 roku według redakcji amerykańskiego magazynu Fast Company to spółki działające w branży teleinformatycznej.

W pierwszej trójce najnowszego rankingu najbardziej innowacyjnych firm magazynu Fast Company znalazły się odpowiednio koncerny: Apple, Twitter i Facebook. W uzasadnieniu redakcyjnego rankingu czytamy, że firmę Apple wyróżniono m.in. za stworzenie rozwiązań stanowiących bazę dla całego ekosystemu innowacyjnych rozwiązań sięgających różnych segmentów gospodarki - od przemysłu rozrywki elektronicznej, przez rozwiązania finansowe, aż po procesy związane z produkcją sprzętu elektronicznego. Operatora serwisu Twitter nagrodzono za pięć lat intensywnego rozwoju usług, które zmieniły komunikację elektroniczną. Z kolei firma Facebook została wyróżniona m.in. za zdobycie w 2010 roku miana właściciela najpopularniejszego serwisu internetowego świata. Z serwisu Facebook regularnie korzysta bowiem ponad 600 mln użytkowników.

Na czwartej pozycji zestawienia, jako jedyna w pierwszej dziesiątce zestawienia firma spoza branży IT, uplasował się koncern Nissan. Miejsca od 5. do 10. zajęły odpowiednio firmy: Groupon, Google, Dawning Information Industry, Netflix, Zynga i Epocrates. Wyróżnienia przyznawano m.in. za popularyzację zakupów grupowych (Groupon), zbudowanie najszybszego superkomputera (Dawning Information Industry), czy stworzenie przeznaczonego dla lekarzy mobilnego systemu informacji o dostępnych na rynku farmaceutykach (Epocrates). W tegorocznym rankingu 50. najbardziej innowacyjnych spółek znalazły się również działające w branży IT firmy takie jak: ARM, Huawei, Intel, eBay, LinkedIn, IBM, Kaspersky Lab, Microsoft, Cisco i Samsung.