Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

7 dni z IDG.pl - odcinek 76 (27.04.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy do oglądania!

W zeszłym roku Polskę odwiedził najbogatszy człowiek świata i zarazem twórca potęgi Microsoftu - Bill Gates. Wczoraj do naszego kraju zawitała kolejna osoba bez której gigant z Redmond nie miałby dziś tak silnej pozycji. Z okazji konferencji Security Summit & Developers Days 2007 nad Wisłą pojawił się Steve Ballmer, prezes Microsoftu.

Żeby zyskać uznanie w oczach klientów nie wystarczy już dziś produkować bardzo dobrych urządzeń. Należy wykazać się czymś, co przykuje uwagę nie tylko znawców tematu, ale i zwykłych zjadaczy chleba. Tym tropem poszła firma Konica-Minolta, prezentując odpicowany model drukarki bizhub C250.

Okazuje się, że już niedługo korzystając z mobilnego internetu w komórce zaczniemy być bombardowani reklamami tekstowymi. Wszystko to za sprawą Google, które już niebawem wprowadzi nowe rozwiązania reklamowe.

W zeszłym odcinku informowaliśmy was, że firma Medis Technologies ogłosiła, iż Microsoft zamówił u niej dużą liczbę ogniw paliwowych. Firma prawnicza Rosen z Nowego Jorku złożyła właśnie przeciwko Medis pozew w imieniu jej akcjonariuszy. W oskarżeniu czytamy, że przedstawiciele firmy celowo podawali informacje tak, by sprawiać wrażenie, że chodzi o wielką umowę.

Dell poinformował, że zamierza wprowadzić do swojej oferty notebooki, korzystające z dysków typu SSD o pojemności 32 GB. Niestety. Cena takich modeli znacznie odbiega od tych wyposażonych w tradycyjne HDD.

Na początku maja uruchomiona zostanie usługa "Games for Windows Live". Umożliwi ona użytkownikom pecetów na prowadzenie czatów, wymianę wiadomości, a nawet wspólne granie z użytkownikami Xbox 360. Z tej okazji Microsoft zaprezentował jej możliwości na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji w Japonii.

Ponadto sprawdzamy co ciekawego znalazło się w tym tygodniu w serwisie porgramy.idg.pl oraz zerkamy w przeszłość, by przekonać się co działo się na rynku komputerów i elektroniki w minionych latach.

Zapraszamy do oglądania najnowszego, 76 odcinka "7 dni z IDG.pl".