7 dni z IDG.pl - odcinek 76 (27.04.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy do oglądania!

W zeszłym roku Polskę odwiedził najbogatszy człowiek świata i zarazem twórca potęgi Microsoftu - Bill Gates. Wczoraj do naszego kraju zawitała kolejna osoba bez której gigant z Redmond nie miałby dziś tak silnej pozycji. Z okazji konferencji Security Summit & Developers Days 2007 nad Wisłą pojawił się Steve Ballmer, prezes Microsoftu.

Żeby zyskać uznanie w oczach klientów nie wystarczy już dziś produkować bardzo dobrych urządzeń. Należy wykazać się czymś, co przykuje uwagę nie tylko znawców tematu, ale i zwykłych zjadaczy chleba. Tym tropem poszła firma Konica-Minolta, prezentując odpicowany model drukarki bizhub C250.

Okazuje się, że już niedługo korzystając z mobilnego internetu w komórce zaczniemy być bombardowani reklamami tekstowymi. Wszystko to za sprawą Google, które już niebawem wprowadzi nowe rozwiązania reklamowe.

W zeszłym odcinku informowaliśmy was, że firma Medis Technologies ogłosiła, iż Microsoft zamówił u niej dużą liczbę ogniw paliwowych. Firma prawnicza Rosen z Nowego Jorku złożyła właśnie przeciwko Medis pozew w imieniu jej akcjonariuszy. W oskarżeniu czytamy, że przedstawiciele firmy celowo podawali informacje tak, by sprawiać wrażenie, że chodzi o wielką umowę.

Dell poinformował, że zamierza wprowadzić do swojej oferty notebooki, korzystające z dysków typu SSD o pojemności 32 GB. Niestety. Cena takich modeli znacznie odbiega od tych wyposażonych w tradycyjne HDD.

Na początku maja uruchomiona zostanie usługa "Games for Windows Live". Umożliwi ona użytkownikom pecetów na prowadzenie czatów, wymianę wiadomości, a nawet wspólne granie z użytkownikami Xbox 360. Z tej okazji Microsoft zaprezentował jej możliwości na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji w Japonii.

Ponadto sprawdzamy co ciekawego znalazło się w tym tygodniu w serwisie porgramy.idg.pl oraz zerkamy w przeszłość, by przekonać się co działo się na rynku komputerów i elektroniki w minionych latach.

Zapraszamy do oglądania najnowszego, 76 odcinka "7 dni z IDG.pl".