7 dni z IDG.pl - odcinek 70 (16.03.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Odbywające się w dniach 15-21 marca w Hanowerze targi CeBIT 2007 to jedne z największych na świecie targów technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, elektroniki konsumenckiej i rozwiązań IT. W tym roku, w halach wystawowych dominować będzie temat elektroniki w biznesie, nowoczesnych rozwiązań w telekomunikacji czy, podobnie jak w zeszłym roku, technologii wykorzystywanych w domu przyszłości. Wśród kilku tysięcy zagranicznych wystawców swoją obecność zapowiedziało także kilkadziesiąt firm z Polski. Krajem partnerskim tegorocznych targów jest Rosja.

Z CeBitu przenieśmy się na chwilę za ocean, gdzie jak co roku Microsoft otworzył drzwi do swoich laboratoriów podczas imprezy TechFest. Zaprezentowano na niej kilka ciekawych innowacji, które w przyszłości mogą się stać tak powszechne w użyciu jak dziś komputery i internet.

Po wielu miesiącach oczekiwania na rynek wkracza czwarty operator komórkowy. Dziś, na specjalnej konferencji prasowej, Play zaprezentował oficjalne cenniki swoich usług.

Twórca Wikipedii, największej encyklopedii świata tworzonej przez społeczność internetową, Jimmy Wales ogłosił, że w czwartym kwartale tego roku, zaprezentuje wyszukiwarkę open-sourceową, która zdetronizuje Google i Yahoo