7 dni z IDG.pl - odcinek 65 (09.02.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Nie P4, ani Project4 tylko Play. Pod taką nazwą będzie sprzedawał swe usługi na polskim rynku kolejny, czwarty już operator telefonii komórkowej. Póki co posiada ona 20 tysięcy użytkowników, którzy za darmo korzystają z jej usług w ramach testów. Komercyjny start operator zapowiada jeszcze na pierwszy kwartał obecnego roku.

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie jest YouTube. Popularność ta, oprócz sporych zysków dla właścicieli generuje również problemy. Największym z nich jest dbanie o to, by materiały publikowane w nim przez użytkowników, nie naruszały niczyich praw autorskich. W miarę popularyzowania się YouTube coraz więcej stowarzyszeń dopomina się o respektowanie tych praw.

Aby móc cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem, trzeba niestety wykazać się sporą zasobnością portfela. Wszystkie dostępne na rynku zestawy oferujące najwyższą jakość dźwięku potrafią pochłonąć kilkanaście tysięcy złotych. Sony postanowiło znaleźć na to radę i przygotowało produkt spełniający najwyższe oczekiwania audiofili za nieco przystępniejszą cenę.

Jesteśmy już po pierwszym tygodniu akcji "Podrasuj Swój Komputer". Do tej pory swoje maszyny zgłosiło do udziału ponad 4000 tysiące osób. Znamy już także pierwszy szczegół modernizacji. Procesor jaki między innymi otrzyma zwycięzca to Intel Core 2 Duo e6600.