7 dni z IDG.pl - odcinek 62

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Ten tydzień zarówno użytkownicy jak i właściciele serwisu grono.net zapamiętają na długo. Nie dość, że we wtorek okazało się, iż konta w nim zawarte są bardzo podatne na kradzież, to jakby tego było mało, dane użytkowników były dostępne dla wszystkich po przez serwery Google.

Znamy już ofertę pierwszego operatora, który będzie oferował usługi dostępu do internetu klientom indywidualnym korzystającym z łącza TPSA. Jak się okazuje ceny w Netii są o około 10% niższe niż w analogicznych opcjach neostrady tp. Dodatkowo, w przeciwieństwie do neostrady użytkownik nie jest ograniczony limitem ściągania danych. Czy to wystarczy aby odebrać klientów telekomunikacji polskiej?

Wojna między formatami, które mają zastąpić płyty DVD, wciąż jest nierozstrzygnięta. O dziwo o zwycięstwie HD DVD nad Blu-ray mogą zadecydować, nie wielkie koncerny, hollywoodzcy producenci czy użytkownicy, a przedstawiciele branży porno, którzy swoje nowe produkcje zamierzają wydawać na tych właśnie nośnikach.

Na konferencji prasowej w Nowym Yorku firmy Microsoft i Nortel zaprezentowały pierwsze wspólne rozwiązania opracowane w ramach wspólnych działań telekomunikacyjnych.