7 dni z IDG.pl - odcinek 58

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Piratom w Polsce wiedzie się co raz gorzej. Świadczą o tym, między innymi, wyniki tegorocznych "Złotych Blach", czyli nagród dla najskuteczniej walczących z piractwem jednostek policyjnych, które we wtorek Koalicja Antypiracka przyznała po raz dziewiąty.

Japoński oddział Microsoftu zorganizował w piątek, w Tokio imprezę, by nadać jeszcze większy rozgłos nowemu systemowi operacyjnemu Windows Vista pośród najbardziej zaangażowanych użytkowników komputerów.

Magazyn Time, jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów na świecie, po raz kolejny przyznał tytuł człowieka roku. Zostałeś nim, Ty internuato, który rozwijasz internetowe treści i tworzysz wirtualne społeczności. "To Ty tworzysz Społeczeństwo Informacyjne. Witamy w Twoim świecie" - napisał Time. Okładkę magazynu ozdobił komputer, który w miejscu monitora miał lustro.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o problemach, jakie pojawiają się przy użytkowaniu kontrolerów Wii. W wyniku dochodzenia obiecywanego przez prezesa Nintendo okazało się, że dostarczone przez producenta paski do wiimote`ów są wykonane z mało wytrzymałego materiału i bardzo często zrywają się.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy osoba z którą rozmawiasz nie robi cię w "balona" to mamy coś dla ciebie. Dodatek do popularnego komunikatora internetowego Skype udostępniła firma KishKish. Jest to wykrywacz kłamstw działający na zasadzie analizy napięcia w głosie rozmówcy.