7 dni z IDG.pl - nowy odcinek już do obejrzenia

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

We czwartek 17 sierpnia, minęła 15 rocznica od kiedy za pośrednictwem połączenia TCP/IP wysłana została pierwsza wiadomość elektroniczna z Polski. Dzień ten uznawany jest za moment podłączenia naszego kraju do Internetu. Rozmawiamy z Maciejem Kozłowskim, dyrektor NASK, który wspomina tamte dni.

Dell ma "palący" problem. Firma rozpocząłęła właśnie akcje wymiany wadliwego sprzętu, która już ogłoszona została największym przedsięwzięciem tego typu, jakie miało miejsce do tej pory, na rynku elektronicznym. Po sygnałach od niezadowolonych klientów, jeden z największych producentów komputerów zdecydował się na darmową wymianę pona 4 milionów baterii w sprzedanych przez siebie laptopach.

Cztery miejsca na podium, w dwóch kategoriach tematycznych, przypadły polskim uczestnikom międzynarodowego studenckiego konkursu technologicznego - Imagine Cup 2006, który odbył się w Delhi (Indie). W tegorocznym finale Polacy stanowili największą reprezentację narodową wśród zakwalifikowanych zespołów i programistów indywidualnych. Więcej o zwycięzcach tegorocznej edycji tego konkursu dziś w "7 dni z IDG.pl".

Koncern Sony zapowiedział, że odtwarzacze i płyty Blu-ray nie będą wykorzystywały zabezpieczeń regionalnych. Najpopularniejsze jak na razie płyty dvd podzielono na 6 regionów w zależności od miejsca ich sprzedaży na świecie.

Te i więcej informacji znajdziecie w najnowszym wydaniu telewizyjnego podsumowania tygodnia portalu IDG.pl