Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

600 mln internautów do końca roku

International Data Corporation opracowała raport, z którego wynika, że pod koniec tego roku liczba osób mających dostęp do Internetu przekroczy 600 milionów. Do końca 2002 roku przeznaczą oni na zakupy w Sieci ponad 1 bln USD.

Analitycy z IDC przy szacowaniu globalnej liczby internautów, wzięli pod uwagę osoby wykorzystujące do połączeń internetowych komputery PC, set-top boxy, handheldy i telefony komórkowe.

Raport IDC szacuje, że do końca 2006 roku około 80% mieszkańców Stanów Zjednoczonych będzie przynajmniej raz w miesiącu korzystać z zasobów Internetu. Jeśli chodzi o kraje Europy Zachodniej, to nowa waluta (euro) ujednolici ceny, zwiększy konkurencję i poprawi jakość zakupów online. Natomiast światowi producenci IT umożliwią w jeszcze większym stopniu dystrybutorom i resellerom zamawianie swoich produktów za pośrednictwem Internetu z Czech, Polski i Węgier.

Według IDC, światowy rynek e-commerce wzrósł w 2001 roku o 68% w stosunku do roku 2000, pomimo recesji ekonomicznej i zawirowań politycznych na świecie. Wartość dokonanych transakcji handlowych w Internecie wyniosła 600 mld USD. Analitycy przewidują, że w tym roku wydatki na e-commerce przekroczą barierę 1 bln USD.