5 porad do Google+

Google uruchomił własny serwis społecznościowy. Ma on łączyć zalety globalnych społeczności z serwisami lokalnymi. Będzie także podstawą internetowe strategii koncernu. Oto 5 przydatnych porad dla użytkowników serwisu społecznościowego Google+.

5 porad do Google+
Google

1. Jak oznaczać wpisy w Google+ jako ulubione?

Jeżeli obserwujemy wielu ludzi, to na naszej tablicy może pojawiać się zbyt wiele szumu. Chociaż Google+ nie ma jeszcze swojej funkcji oznaczania ulubionych (jak np. Twitter), to jednak jest sposób na to, by oznaczyć najciekawsze posty. W belce Kręgi należy stworzyć nowy krąg o nazwie np. Zakładki, ale nie należy do niego nikogo dodawać. Kiedy zobaczysz wpis, który chcesz zachować na później, podziel się nim jedynie z nowo utworzonym kręgiem Zakładki. To pozwoli na zapisanie najciekawszych postów w jednym miejscu.

2. Jak śledzić swoje statystyki w Google+?

Google+ Statistics pozwala na śledzenie własnych statystyk np. jak wielu ludzi dodało nas do swoich kręgów oraz jak bardzo jesteśmy popularni. Statystyki podają też dane dotyczące płci - np. obecnie w Google+ jest 87 proc. mężczyzn i tylko 13 proc. kobiet. Żeby zdobyć własne statystyki, należy jedynie połączyć konto Google z serwisem Google+ Statistics.

3. Jak dostosować swój profil prywatności?

W Google+ możesz zaznaczyć, co mogą widzieć inni użytkownicy. Jeżeli chcesz jedynie udostępnić informacje zawodowe, należy wejść do strony profilu i wybrać opcję “Edytuj profil" na górze strony. Tu możemy ustalić, czy chcemy udostępnić nasze informacje dla wszystkich użytkowników internetu, tylko naszych znajomych, lub znajomych naszych znajomych. Można też sprawić, że dane będą widoczne tylko dla nas.

4. Jak dodać przycisk Google +1 do swojego bloga lub strony?

Przycisk Google +1 spełnia funkcje facebookowego “Lubię to". W naszym profilu zebrane są wszystkie artykuły, na których klikniemy w przycisk +1. Taki przycisk możemy dodać do naszego boga lub witryny. Jeżeli mamy bloga na platformie Wordpress, wystarczy ściągnąć wtyczkę ze strony Wordpressa i specjalny kod. Z kolei żeby dodać przycisk na naszej stronie internetowej, trzeba odwiedzić witrynę Google i stworzyć tam właściwy przycisk.

5. W jaki sposób wysyłać Google Feedback?

Jeżeli znalazłeś jakieś błędy w Google+ lub masz jakieś uwagi, możesz przesłać je do Google. Wystarczy w prawym górnym rogu konta Google+ kliknąć opcję "Send Feedback". Wtedy wyskoczy narzędzie do zapisywania obrazu ekranowego oraz pole tekstowe do opisania problemu oraz narzędzie zamazujące nasze prywatne dane. Przed wysyłką do Google, możemy jeszcze podejrzeć przygotowany przez nas wpis.