5 milionów piosenek, milion odtwarzaczy

Koncern Apple Computer poinformował, że od momentu uruchomienia serwisu iTunes Music Store (osiem tygodni temu) internauci kupili za jego pośrednictwem ponad pięć milionów plików muzycznych. W tym samym czasie sprzedano również aż milion odtwarzaczy iPod.

Co ciekawe, aż 46% kupionych w iTunes Music Store utworów sprzedano w "pakietach" - oznacza to, że prawie połowa użytkowników serwisu kupuje nie pojedyncze utwory, lecz całe albumy. Przedstawiciele Apple poinformowali również, że ponad 80% wszystkich dostępnych w serwisie plików było pobranych co najmniej raz.

Sukces iTunes wyraźnie wpłynął również na sprzedaż produkowanego przez Apple przenośnego odtwarzacza plików MP3 - iPod. Od momentu uruchomienia serwisu sprzedano już ponad milion tych urządzeń. Warto zaznaczyć, że iPod jest w tej chwili jedynym przenośnym odtwarzaczem audio, za pomocą którego można odtwarzać pliki pobrane z iTunes.

Serwis iTunes Music Store w tej chwili dostępny jest jedynie dla użytkowników komputerów Macintosh mieszkających w USA. Premierę oprogramowania, umożliwiającego korzystanie z niego również użytkownikom komputerów z systemem Windows, Apple planuje na koniec roku. Trwają również prace na uruchomieniem europejskiej wersji iTunes.