3 edycja konkursy Twoja firma, Twoja szansa na sukces

Zaczyba się trzecia edycja konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces" dla firm i partnerów tworzących oprogramowanie na platformę Windows oraz chmurę obliczeniową Microsoft. W tym roku konkurs podzielony jest na dwie kategorie - aplikacje konsumenckie oraz aplikacje biznesowe i skupiony jest wokół projektów stworzonych z myślą o platformie Windows 8. Uczestnictwo w konkursie to szansa na wypromowanie swojej firmy i własnych rozwiązań, dostęp do profesjonalnego wsparcia technologicznego, a także możliwość wygrania nagród pieniężnych i rzeczowych.

Informacja prasowa: Microsoft

"Twoja firma, Twoja Szansa na sukces" to międzynarodowa inicjatywa Microsoft uruchomiona w 2010 r., mająca na celu udzielenie wsparcia biznesowego i technologicznego dla firm tworzących oprogramowanie. Ideą programu jest zwiększenie innowacyjnościi konkurencyjności lokalnych producentów oprogramowania dzięki adopcji najnowszych technologii informatycznych.

"W związku z premierą nowego systemu operacyjnego Microsoft, trzecią edycję konkursu Twoja firma, Twoja szansa na sukces skupiliśmy wokół aplikacji zbudowanych dla Windows 8. Tegoroczna edycja to także wprowadzenie dwóch, odrębnych kategorii konkursowych - kategorii dla aplikacji konsumenckich oraz dla rozwiązań biznesowych. Naszą inicjatywą chcemy wesprzeć powstanie możliwie szerokiego portfolio rozwiązań, które dzięki programowi trafią na komputery i tablety konsumentów oraz do przedsiębiorstw i biznesu" - mówi Krzysztof Folek, koordynator konkursu, który w polskim oddziale Microsoft odpowiada m.in. za współpracę z firmami produkującymi oprogramowanie.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, jest podzielona na 3 etapy:

  1. 26 marca - 06 maja #2013 r#. - w tym etapie konkursu należy zgłosić swoje pomysły na aplikacje działające w oparciu o platformę Windows 8. W aplikacji konkursowej trzeba opisać ideę rozwiązania oraz jej potencjał biznesowy. Do konkursu kwalifikują się aplikacje oraz pomysły na aplikacje, które są zbudowane w oparciu o platformę Windows 8 (element obowiązkowy) oraz opcjonalnie wykorzystują platformy Windows Phone 8 i/lub Windows Azure.
  2. 07 maja - 05 lipca 2013 r. - w drugim etapie uczestnicy otrzymają od Microsoft m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie technologiczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej aplikacji, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. W ramach drugiego etapu uczestnicy mają stworzyć opisywane wcześniej aplikacje. Spośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 10 najlepszych - 5 z kategorii aplikacja konsumencka oraz 5 z kategorii aplikacja biznesowa.
  3. Trzeci etap to finałowa prezentacja 10 najlepszych rozwiązań. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony we wrześniu #201#3, podczas uroczystej gali finałowej.
Wszystkie firmy, których rozwiązania zostaną zakwalifikowane do finałowego etapu, otrzymają od Microsoft wsparcie biznesowe i marketingowe, które ma wspomóc proces sprzedaży rozwiązań. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne i rzeczowe.

Tegoroczna edycja programu została objęta patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronem technologicznym inicjatywy jest NOKIA Poland. Patronami medialnymi programu są portal IDG.pl, magazyn CRN, PC World oraz telewizja Capital24.tv.