217 milionów graczy online na świecie

Według raportu comScore liczba internautów korzystających z gier online wzrosła o niemal 17% w ciągu roku i w maju b.r. wyniosła 217 milionów.

ComScore World Metrix badał strony zawierające gry online lub gry do ściągania. W maju gracze internetowi stanowili 28% ogółu wszystkich internautów na świecie. Na jednego gracza przypadało średnio 9 wizyt.

- Jeden na czterech internautów odwiedza regularnie strony z grami. Fakt, że te witryny odwiedza ćwierć całej internetowej populacji pokazuje, jakim globalnym fenomenem stały się gry - komentuje wyniki badań Bob Ivins, dyrektor zarządzający comScore Europe. - Potencjał, jaki tkwi w grach online powinien być szczególnie zachęcający dla reklamodawców, zwłaszcza że gracze regularnie odwiedzają te strony średnio 9 razy na miesiąc - dodaje.

Największa witryną w tej kategorii jest Yahoo! Games, z 53 milionami unikalnych użytkowników. Na drugim miejscu znalazła się strona MSN Games, która zanotowała 40% wzrost w ciągu roku i w maju 2007 r. osiągnęła wynik 40 milionów unikalnych użytkowników. Obie strony zawieraja gry strategiczne, planszowe, automatyczne, karciane i puzzle. Najszybszy skok w rankingu dotyczy amerykańskiej witryny WildTangent Network, 398% wzrost w ciągu roku, 11,5 milionami użytkowników w maju b.r.

217 milionów graczy online na świecie

Popularność poszczególnych stron zależy od geograficznej lokalizacji. W Ameryce Północnej oraz w Azji i Oceanii najpopularniejsze są Yahoo! Games, podczas gdy w Europie zajmują one dopiero 4 miejsce. MSN Games liderują w Europie, Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

217 milionów graczy online na świecie

Źródło: comScore