21-latka na emeryturze - sprzedała swój startup i zarobiła miliony dolarów

W 2005 roku Catherine Cook i jej brat David postanowili zarobić licealną księgę pamiątkową cyfrową wersję albumu pamiątkowego z liceum. Serwis nazwali MyYearbook.

21-latka na emeryturze - sprzedała swój startup i zarobiła miliony dolarów

Catherine Cook

Naśladowców sukcesu społecznościowego Facebook nie brakuje. Niektórym udaje się naprawdę wybić. Tak jest w przypadku serwisu MyYearbook.

Rodzeństwo w wieku 15 i 16 lat stworzyło serwis MyYearbook. Po 6 latach od założenia, w serwisie zarejestrowanych było już 20 milionów użytkowników, a liczba odsłon strony sięgnęła poziomu 1,2 miliarda miesięcznie.

100 milionów USD za MyYearbook

Ten sukces Catherine Cook dostrzegł latynowski serwis społecznościowy Quepasa, który właśnie zakupił MyYearbook za 100 milionów USD. Większość pieniędzy przedsiębiorcza nastolatka otrzyma w akcjach (82 miliony USD), a pozostałe 18 milionów USD otrzyma gotówką.

21-latka na emeryturze - sprzedała swój startup i zarobiła miliony dolarów

MyYearbook

Emerytura po dwudziestce

Można powiedzieć, że Catherine Cook przeszła już na emeryturę w wieku 21 lat. Jej rodzina też.

Pomysłowe nastolatki i miliony z internetu

Internet to nie tylko wielkie dochody koncernów takich jak Google. Internet sprawił, że nawet nastolatki mogą zostać milionerami. Już nie tylko “piękni dwudziestoletni" jak Mark Zuckerberg mogą zarabiać miliony, lecz także nastolatki, wręcz dzieci. Przykład Catherine Cook pokazuje, że internet otworzył niesamowite możliwości, których nigdy wcześniej nie było. Wciąż nie doceniamy siły tego medium. Takich utalentowanych nastolatków jak Cook będzie z pewnością więcej.

Źródło: Business Insider