20 milionów pobrań Internet Explorera 9

Microsoft poinformował, że od premiery 15 września 2010 r., IE9 Beta pobrano już 20 milionów razy. Internet Explorer 9 przejął dotąd 0,46 proc. światowego rynku przeglądarek. Z użycia wychodzi przestarzały IE6, zyskuje zaś IE w wersji ósmej.

IE9 Beta to przełomowa wersja Internet Explorera. Microsoft wydał świetną, nowoczesną przeglądarkę internetową z akceleracją sprzętową HTML5, niespotykaną prędkością i dobrą wydajnością.

Zajrzyj do Centrum IE9 w idg.pl!

W wersjach testowych Platform Preview 6 i 7, Internet Explorer zostawił konkurencję w tyle, m.in. w popularnym teście JS - WebKit SunSpider. Niedawno, twórcy IE9 zapowiedzieli też funkcje nazwaną Tracking Protection, która ochroni użytkowników przed śledzeniem i niechcianymi reklamami.

Przeglądarki Internet Explorer 9 używa dziś 0,46 proc. internautów. To niewiele, lecz warto pamiętać, że IE9 Beta działa wyłącznie w systemach Windows 7 i Vista, a do wersji finalnej przyjdzie nam poczekać co najmniej do marca 2011 roku.

Microsoft zapowiada "rok Internet Explorera". Obecnie, z wersji IE8 korzysta około 40 proc. użytkowników. Przeglądarki firmy wciąż przewodzą w światowym rynku (wśród komputerów PC).