2 mln przez CitiConnect

W ciągu roku od powstania, system płatności online CityConnect zainstalowało 140 sklepów internetowych. Poprzez CityConnect dokonano w nich 10 tys. transakcji o łącznej wartości 2 mln zł.

W ciągu roku od uruchomienia usługi CityConnect, umowę na użytkowanie systemu płatności w Internecie podpisało 80 sprzedających, w wyniku czego system działa w 140 sklepach. Usługa kierowana jest głównie do małych sklepów internetowych obsługujących klientów indywidualnych. Bank Handlowy udostępnia im system CitiConnect bezpłatnie, nie pobierając opłaty instalacyjnej. BH dostaje natomiast procent od każdej dokonanej w sklepie transakcji. System jest też obecny m.in. w pasażu Wirtualnej Polski, obsługuje także serwis internetowy i SMS płatności za doładowanie kart POP PTK Centertel.

Około 95 % transakcji wykonywana jest bezpośrednio kartami kredytowymi z wykorzystaniem bramki płatniczej CitiConnect; takie transakcje nie wymagają rejestracji w systemie. BH zapowiada wprowadzenie nowej wersji systemu, wyposażonej m.in. w moduł finansowania i gwarantowania płatności.

Konkurencyjny eCard autoryzował w pierwszym półroczu 2002 roku łącznie ponad 42 tys. transakcji o wartości ponad 9,5 mln zł. System płatności eCardu jest zainstalowany w 275 serwisach internetowych. Z kolei PolCard autoryzował w pierwszym kwartale transakcje o wartości 0,6 mln zł; w wynikach za pierwsze półrocze największe krajowe centrum autoryzacji transakcji kartą nie wyszczególniło informacji na temat autoryzacji internetowych. Nie należy jednak przypuszczać, zgodnie z informacjami przedstawicieli tego centrum po I kw., aby w II kw. nastąpił jakiś znaczący wzrost.