Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

15 stron z wykładami wideo dla studentów

Wykłady naukowe w sieci to potężna wiedza podana w najlepszy możliwy sposób. Dzięki serwisom, które dla Ciebie przygotowaliśmy, możesz przenieść się na jeden z czołowych uniwersytetów świata i dowiedzieć się czegoś nowego z wybranej dziedziny wiedzy. Akademickie nagrania wideo pozwolą Ci też popracować nad językiem angielskim i przygotować się do własnej prezentacji.

15 stron z wykładami wideo dla studentów
VideoLectures

Prof. Marek Demiański to jeden z polskich uczonych, którego wykłady zobaczymy w serwisie. Oto jego wystąpienie pt. Tajemnice czarnych dziur.

Wśród 15 serwisów, które przejrzeliśmy, znajdziesz też kilka stron z wykładami polskich naukowców. Są wśród nich specjaliści z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Zachodnopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

VideoLectures

videolectures.net

Kolekcja wykładów, tutoriali i warsztatów z różnych dziedzin i w różnych językach. Rozbudowana wyszukiwarka pozwala sortować materiały wg dziedziny, typu (wydarzenie, wykład, ćwiczenia) i języka. Poza największą grupą wykładów w języku angielskim, jest tu też wiele nagrań po francusku, niemiecku i słoweńsku. W serwisie znajdziesz również wystąpienia polskich fizyków i astronomów.

Academic Earth

academicearth.org

Potężna baza wykładów profesorów z uniwersytetów, takich jak Harvard, Princeton i Yale. Wszystko po angielsku, za to często z dodatkową transkrypcją wykładów i plikami w formacie *.mp3 lub *.avi. Ponadto, do nagrań dołączone są często listy lektur, przydatne linki i dodatkowe notatki. To jedna z bogatszych stron tego typu na świecie. Zwłaszcza, że w bazie nie sama technika. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy nauk humanistycznych. Oto wykład prof. Diany Kleiner pt. Koloseum i ówczesna architektura Rzymu (uwaga! strona wykorzystuje YouTube'a i inny serwisy wideo jako magazyn; aby otrzymać wykład wraz z notatkami i pozostałymi częściami kursu, kliknij tutaj):

YouTube - Edukacja

youtube.com/edu

Kanał edukacyjny YouTube'a to świetne źródło naukowej informacji. Wśród publikujących są m.in. uczelnie Stanford, Ohio i Cambridge. Swoją stronę ma również Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie. Poza tradycyjnymi wykładami, znajdziesz tu mnóstwo doświadczeń i symulacji naukowych, a także wywiady z wybitnymi uczonymi z całego świata.

Pamiętaj, że YouTube to największa baza filmów w sieci i nie wszystkie znajdują się w oficjalnym kanale edukacyjnym. Korzystaj z wyszukiwarki. Jeśli szukasz więcej porad dotyczących serwisu, przeczytaj koniecznie artykuł "YouTube bez tajemnic!".

UMK TV

tv.umk.pl

Przechodząc na polski grunt, polecić warto telewizję internetową Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Strona jest świetnie przygotowana pod względem technicznym i oferuje sporo materiałych przydatnych studentów. Są tutaj wykłady, wywiady, relacje z konferencji i imprez naukowych oraz filmy dokumentalne. Przydatne mogą się okazać instruktażowe filmiki dla pierwszego roku o tym, co i jak załatwić można na uczelni.

Studencka TV

studencka.tv

Dobry pomysł to również szczecińska telewizja online przygotowana przez koła naukowe ZUT w Szczecinie. Międzyuczelniana stacja nie skupia się (niestety!) na wiedzy naukowej, oferując bardziej rozrywkowy program dla studentów i mieszkańców miasta. Oczywiście, wykładów też trochę jest, m.in. w tematyce nauk społecznych i przyrodoznawstwa.

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.