15 milionów powodów, aby uważać w Internecie

Jak wynika z raportu opublikowanego przez firmę Websense, producenta systemów filtrowania i blokady stron internetowych stanowiących zagrożenie dla zasobów informacyjnych, w Internecie istnieje obecnie ok. 15 milionów witryn stanowiących wszelkiego rodzaju zagrożenie dla internautów.

Jak informuje Websense, w ciągu minionych dwunastu miesięcy liczba stron WWW zawierających spyware wzrosła z ok. 48 tys. do 130 tys. (wzrost o 170 procent), a liczba stron phisherskich zwiększyła się z ok. 7 tys. do 27 tys. Ogólna liczba stron, które mogą stanowić zagrożenie dla nieświadomych użytkowników Sieci, zwiększyła się w okresie od maja 2005 r. do chwili obecnej z 10 do 15 milionów.

Websense Master Database, czyli katalog groźnych stron WWW, rozróżnia obecnie ponad 90 kategorii zagrożeń, m.in. programy szpiegujące, keyloggery i phishing. Firma za niebezpieczne zwłaszcza dla korporacyjnych systemów teleinformatycznych uważa również korzystanie z sieci bezpośredniej wymiany plików oraz internetowych komunikatorów.

Więcej informacji: Websense.