100 mln posiadaczy komórek korzysta z przeglądarki Opera

Najnowszy raport Opera Software pt. "Stan mobilnej Sieci" pokazuje, że z aplikacji Opera Mini korzysta już 90,4 mln komórkowych internautów. Dodatkowe 15 mln użytkowników na świecie korzysta z wersji Opery Mobile.

100 mln posiadaczy komórek korzysta z przeglądarki Opera
Opera poinformowała, że z przeglądarki Mini korzysta o 5,6 proc. więcej użytkowników niż w grudniu 2010 r. Aplikacja miała w ubiegłym miesiącu około 90,4 mln użytkowników, którzy wyświetlili łącznie 52,3 mld stron internetowych (wzrost o 12,1 proc.).

Eksperci ustalają pewne daty, kiedy - ich zdaniem - mobilny Internet prześcignie Sieć w pecetach. My widzimy, że ten czas nadszedł teraz - mówi Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. - Zamiast o liczbach, myślimy o ludziach. 100 milionów to początek nowej ery w Internecie. W ciągu najbliższych kilku lat, setki milionów osób postawi swoje pierwsze kroki online.

Twórcy Opery zapowiedzieli, że już wkrótce na rynku pojawią się nowe wersje Opera Mini. Z przeglądarki będzie można skorzystać w telefonach z systemami Android, iOS, J2ME, BlackBerry i Symbian. Prawdopodobna data wydania to konferencja technologii mobilnych "Mobile World Congress 2011" w Barcelonie, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Opera Software jest potentatem na rynku komórkowych przeglądarek. Według danych StatCounter, Opera Mobile i Mini posiada teraz niecałe 25% rynku. Z każdej z mobilnych przeglądarek największych rywali - Blackberry, Apple oraz Nokii - korzysta około 17% internautów.