Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

100 mln posiadaczy komórek korzysta z przeglądarki Opera

Najnowszy raport Opera Software pt. "Stan mobilnej Sieci" pokazuje, że z aplikacji Opera Mini korzysta już 90,4 mln komórkowych internautów. Dodatkowe 15 mln użytkowników na świecie korzysta z wersji Opery Mobile.

100 mln posiadaczy komórek korzysta z przeglądarki Opera
Opera poinformowała, że z przeglądarki Mini korzysta o 5,6 proc. więcej użytkowników niż w grudniu 2010 r. Aplikacja miała w ubiegłym miesiącu około 90,4 mln użytkowników, którzy wyświetlili łącznie 52,3 mld stron internetowych (wzrost o 12,1 proc.).

Eksperci ustalają pewne daty, kiedy - ich zdaniem - mobilny Internet prześcignie Sieć w pecetach. My widzimy, że ten czas nadszedł teraz - mówi Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. - Zamiast o liczbach, myślimy o ludziach. 100 milionów to początek nowej ery w Internecie. W ciągu najbliższych kilku lat, setki milionów osób postawi swoje pierwsze kroki online.

Twórcy Opery zapowiedzieli, że już wkrótce na rynku pojawią się nowe wersje Opera Mini. Z przeglądarki będzie można skorzystać w telefonach z systemami Android, iOS, J2ME, BlackBerry i Symbian. Prawdopodobna data wydania to konferencja technologii mobilnych "Mobile World Congress 2011" w Barcelonie, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Opera Software jest potentatem na rynku komórkowych przeglądarek. Według danych StatCounter, Opera Mobile i Mini posiada teraz niecałe 25% rynku. Z każdej z mobilnych przeglądarek największych rywali - Blackberry, Apple oraz Nokii - korzysta około 17% internautów.