Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

10 tysięcy dodatków do Google Chrome

Google poinformowało, że istnieje już 8500 rozszerzeń i 1500 motywów do przeglądarki Chrome. Dodajmy, że w marcu 2010 r. było ich tylko trzy tysiące, a teraz dodatki są też dostępne w Chrome Web Store.

Jako minus Google Chrome wymieniano kiedyś mało dodatków. Kilka dni temu, ich liczba przekroczyła 10 000, co oznacza, że tylko przez ostatnie 8 miesięcy powstało aż 7 tys. rozszerzeń i motywów graficznych.

Co ciekawe, dodatki do Chrome zainstalowano już 70 milionów razy, a dziś korzysta z nich nawet jedna trzecia użytkowników tej przeglądarki.

Listę dodatków znaleźć można w Chrome Web Store - sklepie aplikacji dla użytkowników Google. Po otwarciu Web Store wiele dodatków trafiło do poczekalni i być może już niedługo Chrome doścignie w ich liczbie Firefoksa.

Obecnie, do Mozilli Firefox jest około 13 000 dodatków. Warto jednak pamiętać, że od marca 2010 r. przybyło ich ledwie tysiąc. Rozszerzenia pojawią się też w przeglądarce Opera 11. Na razie, w oficjalnej galerii jest ich około dwustu.

Dodatki do Google Chrome są ważnym elementem systemu Chrome OS, który w ubiegłym tygodniu znalazł się w fazie beta-testów.