10 rozszerzeń do Firefoksa niezbędnych w pracy

Pracę biurową można w prosty sposób ułatwić instalując do popularnej przeglądarki Firefox 10 sprytnych wtyczek. Uproszczą one codzienną pracę biurową. Dowiedz się więcej na temat przydatnych funkcji.

Drag & Drop.io

Rozszerzenie Drag & Drop.io udostępnia podręczny schowek na pliki, dostępny z poziomu przeglądarki. Na pasku statusu u dołu przeglądarki po zainstalowaniu wtyczki pojawia się pole, na które można "wrzucać" pliki. Trafiają one do serwisu Drop.io, za którego pośrednictwem można je współdzielić ze współpracownikami bądź klientami.

W podstawowej wersji Drop.io nie wymaga rejestracji, a na pliki udostępnia 100 MB powierzchni na dysku. Użytkownik jednocześnie może je dzielić z 10 osobami.

LinkedIn Companion

LinkedIn Companion sprawia, że funkcjonalności serwisu LinkedIn, w którym informacje o przebiegu swojej kariery zawodowej umieściło ponad 60 mln użytkowników, są dostępne na wyciągnięcie ręki. Za pomocą co najwyżej dwóch kliknięć myszą można przejrzeć swoje kontakty, uaktualnić profil czy znaleźć eksperta w jakiejś dziedzinie.

Rozszerzenie rejestruje też ostatnią aktywność w serwisie, odnotowując odwiedzone profile czy ogłoszenia o pracę. Podczas instalacji proponuje tez dodanie wyszukiwarki "LinkedIn" oraz "LinkedIn Jobs" do paska wyszukiwania.

Gliider

10 rozszerzeń do Firefoksa niezbędnych w pracy

Gliider

Wiele osób musi w swojej pracy podróżować. Zaplanowanie służbowych podróży powinno być o wiele prostsze z pomocą Gliidera. To rozszerzenie umożliwia zebranie i zapamiętanie informacji na temat celu służbowej podróży.

Po zainstalowaniu rozszerzenia, ikona Gliidera pojawia się tuż za paskiem adresowym Firefoksa. Jej kliknięcie wywołuje okno, do którego można przenosić znalezione w Internecie informacje na temat restauracji, wartych zwiedzenia miejsc czy środków transportu. Gdy cel podróży zostanie ustalony z pomocą Gliidera można wyszukać hotele, a nawet dokonać w nich rezerwacji. Jeśli wyjazd jest grupowy, specjalna opcja umożliwia podzielenie się zebranymi informacjami ze współpracownikami.

Twitter Search

Z serwisu mikroblogowego Twitter korzysta już 105 mln użytkowników. Tweety, czyli aktualizacje statusu publikowane za jego pośrednictwem to często najświeższe informacje z różnych branż z odnośnikami prowadzącymi do stron i serwisów branżowych, informacji prasowych czy wpisów na blogach. W tak syntetycznej postaci w jednym miejsce są dostępne tylko na Twitterze. Szybki dostęp do nich jest możliwy dzięki dedykowanej wyszukiwarce, którą dodajemy do paska wyszukiwania Firefoksa.

iMacros

Bezmyślne powtarzanie czynności związanych np. z wprowadzeniem danych, zapamiętywaniem haseł czy codziennym odwiedzaniem wielu serwisów jest nie tylko irytujące, ale też sprawia, że tracimy na to dużo czasu. Rozwiązaniem może być instalacja rozszerzenia o nazwie iMacros, które pomoże zautomatyzować powtarzające się czynności wykonywane w Firefoksie. Dodatek umożliwia tworzenie makr. Z tym zadaniem powinni sobie poradzić nawet początkujący, gdyż rozszerzenie iMacros obudowano poradnikami, które w przystępny objaśniają, jak tworzyć takie makra.