Europejska ekspansja iTunes Music Store

Lider na rynku zakupów cyfrowej muzyki, sklep muzyczny iTunes Music Store koncernu Apple, już w październiku otworzy swoje podwoje dla mieszkańców kolejnych co najmniej 5 krajów ze Starego Kontynentu.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Jak powiedział na konferencji Popkomm w Berlinie Eddie Cue, wiceprezes działu aplikacji Apple, prowadzone są intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnych wersji sklepu iTMS. Stanie się to już w przyszłym miesiącu, czyli w październiku. Cue nie chciał zdradzić dokładnie, które kraje obejmie październikowa ekspansja iTunes Music Store. Dodał jedynie, iż obejmie on swym zasięgiem znaczną część zachodniej Europy.

Funkcjonujący od kwietnia 2003 roku w Stanach Zjednoczonych iTMS, otworzył się na rynek europejski (Niemcy, Francja, Wielka Brytania) w połowie czerwca 2004. Do tej pory sprzedano w nim ponad 125 milionów utworów.

Spytaliśmy przy okazji polskie przedstawicielstwo firmy Apple, czy październikowa ekspansja iTMS obejmie swoim zasięgiem również Polskę, jednak odmówiono oficjalnego skomentowania tej sprawy.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.