Microsoft: Janus zabezpieczy pliki

Microsoft pracuje właśnie nad nową technologią, która umożliwi internetowym sklepom muzycznym "wypożyczanie" plików audio - informuje serwis TheInquirer.net.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
System o roboczej nazwie Janus jest właśnie w fazie testów - umożliwi on dodawanie do pliku audio w formacie WMA "terminu ważności" (tzn. wyznaczenie daty, po której niemożliwe będzie odtwarzanie pliku).

Microsoft nie wydał na razie żadnego oficjalnego oświadczenia dotyczącego nowego systemu, jednak z nieoficjalnych informacji, zdobytych przez dziennikarzy http://TheInquirer.net , wynika, że system Janus może być gotowy już latem. Co więcej, serwis donosi, że co najmniej jeden producent przenośnych odtwarzaczy audio (Samsung) już testuje nowe rozwiązanie Microsoftu.

Janus ma dać wytwórniom muzycznym możliwość decydowania o tym, co dzieje się z udostępnianymi w Internecie nagraniami - oczywiście, pod warunkiem, że zaadaptują ją producenci odtwarzaczy audio.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.