Płyty tańsze o 30%

Koncern muzyczny Universal Music Group po raz kolejny zadeklarował walkę z piractwem fonograficznym - wydaje się jednak, że tym razem działania firmy spotkają się z ciepłym przyjęciem klientów. Zamiast ścigać piratów, czy też instalować kolejne zabezpieczenia na płytach, wytwórnia postanowiła wreszcie obniżyć ceny płyt - nawet o 30%.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Przedstawiciele wytwórni poinformowali, że obniżka obejmie wszystkie płyty z ich katalogu - dzięki niej średnia cena płyt oferowanych przez koncern spadnie z 18 do 13 USD. Ich zdaniem, taka metoda walki z piractwem fonograficznym może okazać się o wiele bardziej efektywna niż kolejne restrykcje, mające uniemożliwić kopiowanie płyt.

W USA obniżkę cen płyt klienci powinni zauważyć już na początku października, gdy pierwsze przecenione partie płyt trafią z hurtowni do sklepów. Przedstawiciele Universal Music Group zapowiedzieli również, że obniżka obejmie też albumy wydawane na kasetach.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.