Google Business Photos - wirtualne zwiedzanie restauracji

Firma Google udostępniła nową funkcjonalność, dzięki której klienci biznesowi mogą zaprezentować internautom wnętrze swojego lokalu w widoku 360 stopni.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Dzięki obecnie oferowanym serwisom Google (Google Mapy, Google Earth) internauta ma możliwość znalezienia szukanego miejsca (np. restauracji, czy teatru) i w wybranych przypadkach nie tylko przyjrzenia się mu na zdjęciu, ale również zapoznania się z jego modelem 3D.

Z myślą o klientach biznesowych Google postanowiło jednak pogłębić te możliwości wprowadzając nową funkcjonalność o nazwie Google Business Photos (stanowi ona część Google Places (Miejsca)), dzięki której będą oni mieli możliwość zaprezentowania wnętrza swojego lokalu w widoku 360 stopni. Co więcej, nowa funkcja będzie również pozwalała na zamieszczanie własnoręcznie zrobionych zdjęć informujących np. o sezonowych promocjach.

Wprowadzenie nowej funkcji to bardzo dobre posunięcie, które z pewnością docenią internauci. Dzięki niej bowiem będą mogli oni mogli np. znaleźć kilka restauracji i nie tylko obejrzeć zdjęcia prezentujące ich widok z zewnątrz wspomagany kilkoma zdjęciami wnętrz ale również wirtualnie je zwiedzić i wybrać tę, która przypadnie im najbardziej do gustu.

Oczywiście na wykonanie serii zdjęć niezbędnych do uzyskania widoku 360 stopni musi wyrazić zgodę właściciel obiektu.Usługa Google Business Photos dostępna jest już w kilku stanach USA oraz niektórych największych miastach Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Francji.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.