Internet według Google

xray hand

Z okazji dwudziestej rocznicy przedstawienia pomysłu na "WWW", Google wydał elektroniczną książkę w prosty sposób wprowadzającą nas w świat Internetu. Zoptymalizowano ją do pracy z przeglądarkami obsługującymi HTML-5.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Choć książka przygotowana przez zespół pracujący nad przeglądarką Chrome otrzymała tytuł "20 Things I Learned about Browsers and the Web" (Dwadzieścia rzeczy, których nauczyłem się na temat przeglądarek i sieci), to spokojnie można ją skrócić do "Internet dla opornych".

W e-książce autorstwa pracowników Google, starano się wytłumaczyć czym jest Internet i jak działa. Przy okazji dowiemy się z niej także czym są bardzo popularne chmury, aplikacje sieciowe, html, javascript, trójwymiarowe przeglądarki, tajemnicze ciasteczka, wtyczki albo phishing.

Pomysł zrealizowany z okazji dwudziestych urodzin pomysłu Tima Bernersa-Lee, rzeczywiście może wprowadzić człowieka w świat Internetu. Trzeba jednak pamiętać, że publikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim. Jednym ze smaczków elektronicznej książki jest jej optymalizacja pod przeglądarki obsługujące HTML-5.

Pełną wersję książki można przejrzeć już teraz albo zapisać ją i zapoznać się z nią w trybie offline.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.