Dziesięć tysięcy aplikacji w BlackBerry App World

Sieciowe sklepy handlujące aplikacjami na telefony komórkowe, rozwijają się w zawrotnym tempie. Wiadomości o nich najczęściej dotycząc Apple App Store i Android Market, a tymczasem okazuje się, że i BlackBerry App World ma sporo do zaoferowania.

10 tys. aplikacji w sklepie Research in MotionKliknij, aby powiększyć10 tys. aplikacji w sklepie Research in Motion

Zobacz także

Firma Research In Motion pochwaliła się na swoim Twitterze interesującymi danymi. Jej przedstawiciele policzyli, że w sklepie Blackberry App World można już znaleźć dziesięć tysięcy aplikacji. I choć przy konkurencji - Android Marker, Apple App Store - liczba ta nie robi wielkiego wrażenia, to twórcom BlackBerry trzeba oczywiście pogratulować sukcesu.

Sklep RIM ma jednak długą drogę do przebycia, jeśli jego twórcy myślą o podjęciu walki z konkurencją. Według nieoficjalnych informacji, w sieciowym sklepie Apple czeka na nas około 250 tys. aplikacji. Android Market oferuje ich - według różnych źródeł - od siedemdziesięciu do stu tysięcy. Czy w najbliższej przyszłości w BlackBerry App World także znajdziemy tyle aplikacji? Nawet jego twórcy nie znają odpowiedzi na to pytanie. Zdradzili oni jedynie, że ich App World wciąż się rozwija.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.