About.me - wizytówka w Sieci

Wiele osób nie lubi Facebooka i serwisów społecznościowych. W Internecie warto jednak jakoś zaistnieć nawet bez konieczności zakładania portfolio czy bloga. Niezły sposób to bezpłatne wizytówki on-line.

About.me - wizytówka w Sieci
Stworzenie własnej stronki w About.me jest łatwe i trwa jakieś 10 minut. Serwis stale się rozwija, a jakiś czas temu AOL potwierdził jego zakup. Wizytówka może posłużyć jak mini-CV lub baza odnośników do Waszych profili i lubianych stron internetowych.

Tworzenie wizytówki w serwisie About.me

1. Wchodzimy na stronę About.me.

2. W formularzu po lewej wpisujemy adres e-mail, hasło i nazwę w domenie about.me/twoja_nazwa. Po kliknięciu w "Create Your Profile", przejdziemy do drugiego kroku rejestracji.

3. Wpisujemy imię i nazwisko oraz krótką biografię lub złotą myśl. Zaznaczamy jeszcze opcję Allow visitors to email you, jeśli chcemy, by nasz e-mail był ogólnodostępny.

4. Następnie w panelu administracyjnym można już dodać tło (świetnie wyglądają profile, w których jest to zdjęcie autora), ustawić czcionkę i kolory.

5. W zakładce Services można połączyć wizytówkę z jednym z serwisów. Są tutaj m.in. wtyczki Facebooka, Twittera i YouTube'a oraz platform blogowych: Wordpress, Blogger i Tumblr.

Serwis może działać jak dodatkowy gadżet miłośników social media. Z drugiej strony, przyda się też, jeśli Facebook nie jest Waszym marzeniem, a chcielibyście istnieć gdzieś w Sieci.

Ciekawe funkcje serwisu to m.in. narzędzia analityczne, które pozwalają śledzić ile osób odwiedziło nasz profil, skąd przybywali i jak poruszali się po naszej wizytówce.