proDysk - bezpieczne dane dla biznesu

T-Mobile stworzył dla klientów biznesowych usługe proDysk, która może posłużyć do zabezpieczenia danych znajdujących się na komputerach i urządzeniach mobilnych oraz współdzielenia plików w ramach chmury - T-MobileCloud.

proDysk umożliwia zabezpieczanie danych poprzez automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych znajdujących się na komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach mobilnych. Transmisja danych odbywa się poza limitem posiadanym w ramach pakietów w usłudze blueconnect.

Automatyzacja backupu pozwala wyeliminować błędy związane z czynnikiem ludzkim oraz oszczędza czas. Proces tworzenia kopii zapasowych jest w pełni konfigurowalny. Można zaplanować harmonogram oraz uruchomić filtry określające, które pliki mają być zabezpieczone.

proDysk - bezpieczne dane dla biznesu

prodysk

W przypadku kopii zapasowych bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. W usłudze proDysk dane są chronione za pomocą szyfrowanego połączenia SSL 128-bit,  oraz klucza szyfrującego AES 256-bit.

proDysk sprawdzi się jako narzędzie do dwustronnej synchronizacji pracy tzn. współdzielenia zasobów i pracy grupowej na dokumentach. Ciekawą funkcją biznesową jest tworzenie kopii baz danych z oprogramowania ERP i programów pocztowych. proDysk pozwala także na wersjonowania dokumentów, dzięki czemu można odzyskać nawet 20 wersji wstecz.

Dostęp do usługi możliwy jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz programu zainstalowanego na dysku komputera.

Serdecznie zapraszamy na konferencję MobileStandard 2013, gdzie będzie można usłyszeć między innymi Marka Wcisło przedstawiciela Polskiej Telefonii Cyfrowej.