otoPraca.pl otwiera bazę profilów zawodowych

Serwis ogłoszeń o pracę Grupy Allegro - otoPraca.pl - uruchomił internetową bazę profilów zawodowych osób poszukujących pracy.

Baza profilów zawodowych różni się od innych tego typu rozwiązań obecnych na rynku. Jest darmowa i ogólnodostępna, nawet dla firm nie będących klientami serwisu. Pracodawcy mogą, po wejściu na stronę otopraca.pl/kandydaci, przeglądać profile, w których pracownicy nieodpłatnie zamieścili informacje o doświadczeniu, wykształceniu, umiejętnościach, a także preferencjach zawodowych.

W profilu nie ma natomiast danych kontaktowych. - Jeśli pracodawca znajdzie kandydatów, którzy odpowiadają jego wymaganiom, wtedy może się zalogować i poprosić ich o pełne CV uwzględniające także dane osobowe - mówi Marta Krauze z serwisu otoPraca.pl, w którym powstała baza profilów zawodowych. - Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy oszczędzają czas i pieniądze potrzebne do przeprowadzenia rekrutacji, a praca sama znajduje tych, który jej szukają - dodaje.

Dla porównania, pobranie 1 CV wybranej osoby w serwisie Pracuj.pl kosztuje 30 zł netto. Z kolei Praca.gratka.pl daje dostęp do wybranej bazy CV za 400 zł netto przez 14 dni.

otoPraca.pl ruszył w połowie 2009 r., zastępując bazujący na platformie handlowej Allegro serwis pracaAllegro.pl. W lutym br. serwis przyciągnął ponad 400 tys. użytkowników (za Megapanel PBI/Gemius).