o2 z serwisem dla miłośników Xbox'a

Xboxer.pl to nazwa nowego serwisu wzbogacającego portfolio o2.pl. Tym razem Spółka zagospodarować chce niszę społeczności skupiającej pasjonatów konsoli firmy Microsoft obu generacji.

Osią serwisuhttp://Xboxer.pl jest mechanizm "pytanie - odpowiedź", który służyć ma w szybkim uzyskaniu informacji na tematy związane z grami, sprzętem oraz software'em produktów XBOX firmy Microsoft obu generacji. Użytkownicy serwisu zadawać mogą pytania, udzielać odpowiedzi, oceniać oraz komentować wpisy. Do ich dyspozycji jest się także giełda.

Serwis wchodzi w segment słabo zagospodarowany, wyczekujący kompetentnego serwisu społecznościowego. Obsłuży on zarówno posiadaczy konsol, jak również tych, którzy zastanawiają się nad ich zakupem. Serwis ma przyczynić się do przyspieszenia sprzedaży konsol w Polsce, ponieważ odpowie na wszelkie wątpliwości związane z ich kupnem - powiedział Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

o2 z serwisem dla miłośników Xbox'a

Xboxer.pl

Twórcy serwisu oceniają potencjał rynku na 300-500 tysięcy konsol i w związku z malejącą ceną podstawowego sprzętu, liczą na jego szybki wzrost.

Przyjmuje się, że w ubiegłym roku sprzedaż wszystkich konsoli w Polsce (przez Sony Computer Entertainment Poland oraz Microsoft) wzrosła o 100% w porównaniu do roku poprzedniego. Wg ekspertów wartość rynku gier wideo w Polsce w 2009 r. wynieść może nawet 1 mld zł.