Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

mp3.pl - nowe źródło legalnej muzyki

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy portalem Wirtualna Polska, a internetowym sklepem muzycznym Iplay.pl, uruchomiony został sklep mp3.pl.

mp3.pl - nowe źródło legalnej muzyki

mp3.pl - strona główna

Najważniejsze z punktu widzenia potencjalnych klientów sklepu wydają się ceny utworów oraz formy płatności. W mp3.pl ceny pojedynczych utworów kształtują się na poziomie 0,99 - 4 zł, przy czym jest możliwość nabywania całych albumów. Wśród dostępnych form płatności należy wymienić karty płatnicze, przelewy bankowe (z największych polskich banków), a także usługę SMS Premium. Dostępne w sklepie utwory to pliki w formacie Windows Media Audio, zabezpieczone technlogią DRM, w jakości 192 kbps, choć zdarzają się i z bitrate'm 128 kbps.

Pełnoprawne korzystanie ze sklepu (kupowanie plików i ich odtwarzanie) zapewnia tylko używanie systemu operacyjnego Windows, przeglądarki Internet Explorer i odtwarzacza Windows Media Player.

Tomasz Szladowski, prezes zarządu sklepu Iplay.pl, tak wypowiada się o zawartym porozumieniu: "Zdecydowaliśmy się na współpracę z Wirtualną Polską, gdyż dzięki temu muzyczna oferta Iplay trafi do niezwykle szerokiego grona odbiorców. Wierzymy, że to porozumienie nie tylko korzystnie wpłynie na rozwój polskiego rynku muzyki w Internecie, ale też przyczyni się do poszerzenia oferty obu firm i przyspieszy proces podpisywania umów z kolejnymi wytwórniami płytowymi, nieobecnymi do tej pory w polskiej Sieci. Jednym z naszych wspólnych celów jest również promocja legalnej muzyki."

"Mp3.pl jest oparty na bazie muzycznej Iplay.pl [liczy ona obecnie 300 tys. plików - przypomnienie autora]. Dzięki porozumieniu obie firmy będą wspólnie starały się pozyskiwać muzykę z wytwórni, które do tej pory nie współpracowały z Iplay czy Wirtualną Polską", mówi T. Szladowski. Czym zatem różni się od sklepu Iplay.pl? "Mp3.pl jest rozwijany wraz z Wirtualną Polską i swoją funkcjonalność łączy z innymi serwisami tego portalu, natomiast Iplay.pl jest sklepem niezależnym od Wirtualnej Polski i jego struktura, funkcjonalność oraz zawartość (nie muzyczna) jest inna", tłumaczy T. Szladowski.

Dlatego też zarejestrowani użytkownicy Iplay.pl nie mogą automatycznie korzystać z zasobów mp3.pl - konieczna jest osobna rejestracja.

Zapraszamy do odwiedzin specjalnej sekcji tematycznej portalu IDG.pl - Polskie sklepy muzyczne online - w której znaleźć można najświeższe informacje z branży rodzimych muzyczych sklepów internetowych, porównania i testy.