mp3.pl - nowe źródło legalnej muzyki

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy portalem Wirtualna Polska, a internetowym sklepem muzycznym Iplay.pl, uruchomiony został sklep mp3.pl.

mp3.pl - nowe źródło legalnej muzyki

mp3.pl - strona główna

Najważniejsze z punktu widzenia potencjalnych klientów sklepu wydają się ceny utworów oraz formy płatności. W mp3.pl ceny pojedynczych utworów kształtują się na poziomie 0,99 - 4 zł, przy czym jest możliwość nabywania całych albumów. Wśród dostępnych form płatności należy wymienić karty płatnicze, przelewy bankowe (z największych polskich banków), a także usługę SMS Premium. Dostępne w sklepie utwory to pliki w formacie Windows Media Audio, zabezpieczone technlogią DRM, w jakości 192 kbps, choć zdarzają się i z bitrate'm 128 kbps.

Pełnoprawne korzystanie ze sklepu (kupowanie plików i ich odtwarzanie) zapewnia tylko używanie systemu operacyjnego Windows, przeglądarki Internet Explorer i odtwarzacza Windows Media Player.

Tomasz Szladowski, prezes zarządu sklepu Iplay.pl, tak wypowiada się o zawartym porozumieniu: "Zdecydowaliśmy się na współpracę z Wirtualną Polską, gdyż dzięki temu muzyczna oferta Iplay trafi do niezwykle szerokiego grona odbiorców. Wierzymy, że to porozumienie nie tylko korzystnie wpłynie na rozwój polskiego rynku muzyki w Internecie, ale też przyczyni się do poszerzenia oferty obu firm i przyspieszy proces podpisywania umów z kolejnymi wytwórniami płytowymi, nieobecnymi do tej pory w polskiej Sieci. Jednym z naszych wspólnych celów jest również promocja legalnej muzyki."

"Mp3.pl jest oparty na bazie muzycznej Iplay.pl [liczy ona obecnie 300 tys. plików - przypomnienie autora]. Dzięki porozumieniu obie firmy będą wspólnie starały się pozyskiwać muzykę z wytwórni, które do tej pory nie współpracowały z Iplay czy Wirtualną Polską", mówi T. Szladowski. Czym zatem różni się od sklepu Iplay.pl? "Mp3.pl jest rozwijany wraz z Wirtualną Polską i swoją funkcjonalność łączy z innymi serwisami tego portalu, natomiast Iplay.pl jest sklepem niezależnym od Wirtualnej Polski i jego struktura, funkcjonalność oraz zawartość (nie muzyczna) jest inna", tłumaczy T. Szladowski.

Dlatego też zarejestrowani użytkownicy Iplay.pl nie mogą automatycznie korzystać z zasobów mp3.pl - konieczna jest osobna rejestracja.

Zapraszamy do odwiedzin specjalnej sekcji tematycznej portalu IDG.pl - Polskie sklepy muzyczne online - w której znaleźć można najświeższe informacje z branży rodzimych muzyczych sklepów internetowych, porównania i testy.