mLife w spółce z Politechniką Warszawską

Na mocy umowy pomiędzy firmą mLife, Politechniką Warszawską oraz Suntech S.A. powołana została do życia spółka Invendo. Jest to pierwsza w Polsce spółka z podmiotem komercyjnym, w jaką zaangażowała się Politechnika Warszawska.

Celem Invendo będzie rozwój działalności badawczo-rozwojowej w obszarze telekomunikacyjnym w Polsce. Poprzez realizację projektów badawczych z tego zakresu Invendo zamierza wspierać rozwój polskiej gospodarki i wzrost jej pozycji konkurencyjnej na świecie.

Działalność Invendo obejmować będzie między innymi projekty badawcze, wykłady tematyczne z udziałem zagranicznych gości oraz prace projektowe z obszaru telekomunikacyjnego.

Na mocy zawartej umowy spółka mLife objęła 60% udziałów w Invendo, Politechnika Warszawska została właścicielem 30% udziałów, a Suntech S.A. 10%. Invendo jest piątą spółką w grupie kapitałowej mLife.

Na potrzeby nowej spółki uruchomiona została strona internetowa www.invendo.pl, na której na bieżąco aktualizowane będą informacje o nowych projektach oraz wydarzeniach. Invendo zamierza również silnie udzielać się w polskich oraz zagranicznych mediach społecznościowych.