mBank ma 900 tysięcy klientów

Dziennie przybywa bankowi średnio około 1300 nowych rachunków. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy liczba rachunków w mBanku wzrosła o 23%, w większości dzięki rekomendacji przez znajomych czy rodzinę. Niestety trudno oszacować, jak wiele osób z usług mBanku faktycznie korzysta.

Według ostatnich badań wewnętrznych wynika, że przeszło 80% klientów mBanku poleca go znajomym. Może to świadczyć o względnie dużym zadowoleniu z usług tego banku. Jednocześnie około 65% obecnych klientów mówi, że dowiedziało się o mBanku od rodziny i przyjaciół. Zdaniem przedstawiciele instytucji świadczy to o lojalności klientów i przywiązaniu do marki mBanku.

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy liczba rachunków w mBanku wzrosła o 23%. - mówi Paweł Kucharski, wicedyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej. Niewątpliwie do tak dobrego wyniku przyczyniło się wprowadzenie do oferty nowego wysokooprocentowanego rachunku lokacyjnego eMAX plus. Ponadto niezmiennie obserwujemy dużą dynamikę przyrostu podstawowego rachunku oszczędnościowego - eKONTO, który po uruchomieniu nowej usługi eMAKLER, posiada niespotykaną na naszym rynku funkcjonalność. Posiadacz rachunku eKONTO, poza operacjami bankowymi, może inwestować w fundusze i akcje, wykupić ubezpieczenie, zadbać o swoją emeryturę zakładając IKE i przystępując do OFE. A wszystko to 24 h/dobę - wyjaśnia.

Internet pozostaje podstawowym kanałem komunikacji klienta z bankiem, jednak mBank stworzył sieć mKiosków i Centrów Finansowych, będących odzwierciedleniem serwisu internetowego w świecie rzeczywistym. Dodatkowo rozwijana jest sieć bankomatów depozytowych, które umożliwiają klientom wpłatę gotówki bezpośrednio na konto, bez prowizji.

Miesięcznie internetowy serwis mBanku odwiedza około 4 milionów osób. Aż 93,7% operacji klienci wykonują samodzielnie w serwisie transakcyjnym. 5,5% działań wykonywanych jest za pośrednictwem mLinii, z czego 3,8% w automatycznym serwisie telefonicznym, a 1,7% w trakcie rozmowy z operatorem.

Jak podaje Związek Banków Polskich, obecnie w Polsce ponad 3,87 mln osób korzysta z dostępu do rachunku przez internet. Jest to prawdopodobnie wynik zawyżony ze względu na fakt, że część internautów posiada co najmniej dwa rachunki bankowe obsługiwane przez internet, część z nich jest aktywna rzadziej niż raz na miesiąc, czyli nie powinna być wliczana, a część klientów mimo umożliwienia dostępu przez bank wcale z bankowości internetowej nie korzysta. Prawdopodobnie rzeczywista liczba osób korzystających z bankowości elektronicznej wynosi nieco ponad 2 mln osób. Zdaniem rzeczniczki banku, Pauliny Rutkowskiej, aktywność klientów mBanku jest bardzo wysoka i sięga ponad 90%.

Więcej o e-bankowości:

Sukcesy bankowości internetowej: dystans gorąco polecany

E-banki mają miliony

e-banki raczej dla mężczyzn