iTunes w telefonach Motoroli już w styczniu?

Jak informują dziennikarze magazynu Forbes, podczas targów MacWorld Expo 2005 organizowanych w San Francisco na początku stycznia, firmy Apple i Motorola zaprezentują efekty zawartego w minionym roku porozumienia o współpracy.

Umowa, zawarcie której koncerny ogłosiły w lipcu 2004 r. dotyczy udostępnienia internetowego sklepu muzycznego iTunes posiadaczom telefonów komórkowych Motoroli. Dzięki tej usłudze, posiadacze takich aparatów mogliby korzystać z zasobów internetowego sklepu iTunes Music Store oraz przesyłać pliki muzyczne z komputera do telefonu za pomocą łącza USB lub technologii Bluetooth.

O planach udostępnienia usługi pobierania plików muzycznych z serwisu iTunes w telefonach Motoroli pisaliśmy już w tekście "iTunes w telefonie".

Koncern Apple jest czołowym providerem usług płatnego pobierania muzyki z Internetu. Motorola zajmuje trzecie miejsce w rankingu producentów telefonów komórkowych. Współpraca obu firm ma przynieść korzyści przede wszystkim Motoroli w rynkowej walce przeciw głównym konkurentom - Nokii i Siemensowi.