iTunes - jest dobrze, ale miało być lepiej

Koncern Apple poinformował, że od momentu uruchomienia serwisu muzycznego iTunes Music Store za jego pośrednictwem sprzedano ponad 50 mln piosenek. To znakomity wynik - szczególnie w porównaniu z osiągnięciami innych serwisów muzycznych, aczkolwiek trzeba pamiętać, że jeszcze niedawno Apple zapowiadał, że z końcem kwietnia liczba pobranych z iTunes utworów przekroczy 100 mln. A w tej sytuacji wydaje się to mało realne.

Taką liczbę podawano jeszcze w październiku, kiedy to Apple udostępnił dedykowaną dla systemów z rodziny Windows wersję oprogramowania iTunes (wcześniej dostępna była jedynie wersja dla systemów Mac OS).

W tej chwili Apple sprzedaje ok. 2,5 mln piosenek tygodniowo - wszystkie w cenie 99 centów za plik. Dla porównania - największy dostępny w Europie internetowy sklep muzyczny - MyCokemusic.com sprzedaje tygodniowo ok. 10 tys. piosenek (pisaliśmy o tym wczoraj:http://www.idg.pl/news/64738.html ). iTunes wciąż dostępny jest jedynie w USA - z nieoficjalnych informacji wynika, że europejska wersja serwisu ruszyć ma jeszcze w tym roku.

Więcej informacji:

http://www.apple.com/itunes