iTunes - download filmów dla Europejczyków

Koncern Apple zamierza rozszerzyć funkcjonalność swojego internetowego sklepu iTunes Music Store. Tym razem firma Steve'a Jobsa planuje umożliwić pobieranie za pośrednictwem iTMS filmów i audycji telewizyjnych mieszkańcom Starego Kontynentu. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby wiązało się z tym faktem otwarcie kolejnych oddziałów sklepu.

Jak na razie, z usług tego niewątpliwie najpopularniejszego sklepu internetowego oferującego pliki multimedialne mogą skorzystać mieszkańcy 15 europejskich krajów - Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Siedziba nowego działu będzie mieścić się w Luksemburgu. Powodem, dla którego wybór Apple padł na to małe państewko, były przede wszystkim niskie podatki, zachęcające do inwestycji.

Możliwość pobierania filmów i programów telewizyjnych dostępna jest w iTunes Music Store od października 2005 r. Do tej pory mogli z niej jedynie korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.