iTunes dla Windows - już jest?

Serwis Geeknewz.com poinformował, że w Sieci jest już dostępna testowa (oznaczona jako 'alpha') wersja oprogramowania iTunes dla Windows. Wprowadzenia na rynek takiego programu, umożliwiającego użytkownikom systemów z rodziny Windows korzystanie z serwisu muzycznego iTunes Music Store, Apple zapowiada na koniec tego roku.

Nahttp://Geeknewz.com można nawet znaleźć odnośnik, umożliwiający pobranie owej aplikacji - z pierwszych testów (przeprowadzonych na komputerze wyposażonym w system Windows XP) wynika, że program nie jest zbyt stabilny - "wiesza się" już podczas próby odsłuchania jakiegokolwiek nagrania. Faktem jednak jest, że interfejs owej "alphy" jest bardzo podobny do macowej wersji iTunes. Koncern Apple na razie nie potwierdził, że jest to wersja testowa iTunes.

Program iTunes jest niezbędny do korzystania z uruchomionego kilka tygodni temu serwisu iTunes Music Store Apple'a. Za 99 centów można pobrać z niego dowolne nagrania i np. wypalić je na płycie CD. Serwis odniósł ogromny sukces - w pierwszym miesiącu działalności pobrano z niego ponad 3,5 mln piosenek.

Więcej informacji:

http://www.apple.com/itunes