iTunes dla Windows jeszcze w tym roku

Apple zamierza najpóźniej pod koniec roku umożliwić użytkownikom systemów z rodziny Windows korzystanie z internetowego sklepu iTunes Music Store. Informację te potwierdził Peter Lowe, dyrektor marketingu działu aplikacji użytkowych Apple'a.

"Zostało nam jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy na najlepszej drodze, by z końcem roku zaoferować użytkownikom w pełni kompatybilną z Windows wersję iTunes. Stworzenie rozwiązania w pełni zgodnego z Windows jest dla nas prawdziwym wyzwaniem, z uwagi na różnorodność konfiguracji maszyn pracujących pod kontrolą tego systemu" powiedział Lowe.

Przedstawiciel Apple'a skomentował również nadzwyczajny sukces "macowej" wersji serwisu: "To przerosło oczekiwania nasze i naszych kontrahentów. Firmy, z którymi współpracujemy przy tym projekcie, spodziewały się, że w ciągu pierwszego miesiąca sprzedamy najwyżej milion utworów - a my sprzedaliśmy ich ponad trzykrotnie więcej" powiedział Lowe.

Wielki sukces iTunes Music Store zmotywował konkurencję - w tej chwili praktycznie wszystkie wytwórnie fonograficzne z tzw. Wielkiej Piątki pracują nad własnymi serwisami muzycznymi. Wydaje się jednak, że będzie im trudno konkurować z Apple - koncern nie dość, że ma w swojej ofercie w tej chwili nagrania większość współpracujących z Wielką Piątką artystów, to prowadzi właśnie negocjacje z wieloma niezależnymi wytwórniami. "W momencie gdy Apple wprowadzi na rynek iTunes dla PC, koncern będzie miał w swojej ofercie nagrania większość niezależnych artystów. A skoro planują to na koniec roku, czyli okres przedświąteczny, to należy przypuszczać, że odniosą oszałamiający sukces. To będzie eksplozja" przyznał w rozmowie z dziennikarzem magazynu Billboard przedstawiciel jednej z wielkich wytwórni.

Więcej informacji:

http://www.apple.com/itunes