iPlay.pl - zmiany już wkrótce

Przedstawiciele polskiego serwisu muzycznego iPlay.pl zapowiedzieli, że za kilka tygodni uruchomiona zostanie jego nowa wersja. Najważniejszymi innowacjami ma być zaoferowanie internautom możliwości pobierania plików audio na dysk (do tej pory serwis umożliwiał jedynie odsłuchiwanie zakupionych piosenek) oraz rozszerzenie katalogu.

"Do tej pory podpisano kilkadziesiąt umów z wytwórniami płytowymi z Polski i z zagranicy. Internauci będą mieli więc możliwość zakupu znacznie większej liczby utworów, nie tylko z Polski, ale również m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Belgii, Hiszpanii, Danii, Niemiec, Australii i Włoch" - czytamy w komunikacie prasowym serwisu.

Wiadomo za to, że nagrania dystrybuowane przez serwis zapisane będą w formacie WMA (Windows Media Audio). Pliki będą zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem przy pomocy technologii DRM (Digital Rights Management) Microsoftu. Będzie je można odtwarzać na komputerze, kopiować do przenośnych odtwarzaczy audio (o ile będą one obsługiwały zabezpieczone pliki WMA) oraz nagrywać na płyty CD.

"Nie mogę na razie podać dokładnego terminu uruchomienia nowej wersji serwisu - mam jednak nadzieję, że nastąpi to za ok. 1,5 miesiąca" - powiedział nam Tomasz Szladowski, Prezes Zarządu iPlay.pl. "Przygotowaliśmy już cennik, jednak na razie nie mogę udzielić szczegółowych informacji na ten temat. Mogę jedynie powiedzieć, że cena pojedynczego pliku będzie bardzo atrakcyjna - na pewno nie przekroczy 4 zł. Ustaliliśmy również, że jeśli użytkownik zdecyduje się na zakup całego albumu, to zapłaci mniej, niż gdyby wszystkie pliki kupował oddzielnie. Planujemy znacząco rozbudować katalog dostępnych nagrań - w tej chwili oferujemy możliwość odsłuchiwania ok. 5 tys. utworów, jednak z chwilą uruchomienia "nowego" iPlay.pl nasza oferta znacząco się powiększy" - zapowiada Tomasz Szladowski.

Warto przypomnieć, że dziś o godzinie 10 uruchomiony ma zostać oficjalnie inny polski internetowy sklep muzyczny - Soho.pl (szerzej pisaliśmy o nim w ostatni piątek, w tekście " Soho.pl - polskie MP3 za 1,5 zł" - http://www.pcworld.pl/news/66527.html ).

Rozszerzenie oferty iPlay.pl było zresztą zapowiadane od dawna - mówił o tym już w lutym w wywiadzie dla PC World Online Tomasz Szladowski ("iPlay kontra Napster i iTunes" -http://www.pcworld.pl/news/64079.html ).

Więcej informacji:

http://www.iplay.pl