Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

iPhone częściej wykorzystywany w Sieci od innych smartfonów

Badania przeprowadzone przez firmę comScore wykazały, że w Wielkiej Brytanii posiadacze iPhone’a zdecydowanie częściej korzystają z usług i serwisów internetowych aniżeli użytkownicy innych smartfonów.

Firma comScore przeprowadziła badania, które miały pokazać w jakim stopniu użytkownicy smartfonów korzystają z usług i serwisów internetowych. Analizowana była sieciowa aktywność mobilnych internautów z Wielkiej Brytanii w styczniu 2009 roku. Uzyskane wyniki jednoznacznie wskazują na przewagę iPhone’a nad innymi smartfonami.

Według raportu 75,4% posiadaczy iPhone’a korzystało za jego pośrednictwem z poczty elektronicznej. W przypadku pozostałych smartfonów współczynnik ten kształtował się na poziomie 35,4%. Na przeglądanie wiadomości za pomocą mobilnej przeglądarki internetowej zdecydowało się 79,7% użytkowników sprzętu firmy Apple, podczas gdy w przypadku konkurencyjnych rozwiązań uczyniło to 48% osób. Warto przy tym dodać, że 55,6% użytkowników iPhone’a uzyskiwało dostęp do aktualności poprzez programy zewnętrznych producentów. Wśród osób korzystających ze smartfonów aplikacje przygotowane przez inne firmy zyskały uznanie tylko 22,1% badanych.

Przewaga iPhone była wyraźnie widoczna w każdej uwzględnianej kategorii. Tak było między innymi w przypadku serwisów społecznościowych (iPhone 54,8%, smartfony 29,6%), mobilnego słuchania muzyki (iPhone 65,6%, smartfony 40,5%) prognoz pogody (iPhone 55,5%, smartfony 26,1%), kupowania gier (iPhone 18,6%, smartfony 5,6%) czy też korzystania z wyszukiwarek internetowych (iPhone 55,1%, smartfony 31,9%).

Z badań wynika również, iż na jakąkolwiek formę sieciowej aktywności zdecydowało się w styczniu 2009 roku 93% posiadaczy iPhone’a w Wielkiej Brytanii. Należy także odnotować, że 75% brytyjskich użytkowników produktu firmy Apple to mężczyźni, w większości w wieku od 18 do 44 lat.