iPhone częściej wykorzystywany w Sieci od innych smartfonów

Badania przeprowadzone przez firmę comScore wykazały, że w Wielkiej Brytanii posiadacze iPhone’a zdecydowanie częściej korzystają z usług i serwisów internetowych aniżeli użytkownicy innych smartfonów.

Firma comScore przeprowadziła badania, które miały pokazać w jakim stopniu użytkownicy smartfonów korzystają z usług i serwisów internetowych. Analizowana była sieciowa aktywność mobilnych internautów z Wielkiej Brytanii w styczniu 2009 roku. Uzyskane wyniki jednoznacznie wskazują na przewagę iPhone’a nad innymi smartfonami.

Według raportu 75,4% posiadaczy iPhone’a korzystało za jego pośrednictwem z poczty elektronicznej. W przypadku pozostałych smartfonów współczynnik ten kształtował się na poziomie 35,4%. Na przeglądanie wiadomości za pomocą mobilnej przeglądarki internetowej zdecydowało się 79,7% użytkowników sprzętu firmy Apple, podczas gdy w przypadku konkurencyjnych rozwiązań uczyniło to 48% osób. Warto przy tym dodać, że 55,6% użytkowników iPhone’a uzyskiwało dostęp do aktualności poprzez programy zewnętrznych producentów. Wśród osób korzystających ze smartfonów aplikacje przygotowane przez inne firmy zyskały uznanie tylko 22,1% badanych.

Przewaga iPhone była wyraźnie widoczna w każdej uwzględnianej kategorii. Tak było między innymi w przypadku serwisów społecznościowych (iPhone 54,8%, smartfony 29,6%), mobilnego słuchania muzyki (iPhone 65,6%, smartfony 40,5%) prognoz pogody (iPhone 55,5%, smartfony 26,1%), kupowania gier (iPhone 18,6%, smartfony 5,6%) czy też korzystania z wyszukiwarek internetowych (iPhone 55,1%, smartfony 31,9%).

Z badań wynika również, iż na jakąkolwiek formę sieciowej aktywności zdecydowało się w styczniu 2009 roku 93% posiadaczy iPhone’a w Wielkiej Brytanii. Należy także odnotować, że 75% brytyjskich użytkowników produktu firmy Apple to mężczyźni, w większości w wieku od 18 do 44 lat.