Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

iPhone 5 może nadejść z opóźnieniem

Apple podało, że coroczna konferencja WWDC odbędzie się od 6 do 10 czerwca, a jej głównym tematem będą systemy operacyjne iOS i Mac OS. Firma nie wspomniała nic o nowym iPhonie, który zwykle był prezentowany właśnie latem. Możliwe więc, że Apple złamie swoją tradycję i nowy smartfon zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie.

iPhone 5 może nadejść z opóźnieniem
Apple, od kilku lat, na wiosnę prezentuje kolejną wersję systemu iOS, a latem nowy model iPhonea'a. Zwykle jest on najważniejszym wydarzeniem w letnim kalendarzu firmy. Tymczasem, oznajmiła ona, że głównym tematem czerwcowej konferencji WWDC będzie przyszłość iOS oraz Mac OS.

Nie ma więc mowy o nowym smartfonie, a jedynie o systemach operacyjnych urządzeń firmy Apple. Jeśli nowy iOS zostanie zaprezentowany dopiero latem, to mało prawdopodobne, by razem z nim wydany został iPhone 5. W takiej sytuacji jego premiera zostanie raczej przeniesiona na jesień.

Pojawiły się spekulacje na temat przyczyn takiego działania Apple. Jedną z możliwości jest chęć odejścia od schematu i zaskoczenie mediów oraz użytkowników. Jeśli tak, to możliwe, że iPhone 5 zostanie jednak zaprezentowany jeszcze tego lata. Choć jest to wątpliwe, gdyż do dyspozycji deweloperów nie oddano na razie systemu iOS 5 i nie dano szansy na dopracowanie swoich aplikacji.

Możliwe też, że iPhone nie ukaże się latem, gdyż problem stanowią dostawy części z dotkniętej kataklizmem Japonii. Kraj ten jest głównym dostawcą m.in. wafli krzemowych i materiałów do produkcji obwodów drukowanych. Z innego punktu widzenia, opóźnienie iPhone'a 5 da więcej czasu na sprzedaż iPhone'a 4, który ciągle jest bardzo popularny.