iPhone 4S - oto nowy smartfon Apple

Coraz więcej mówi się o nowym urządzeniu z rodziny iPhone. Nieco informacji o tym jaki będzie to smartfon przedstawił analityk firmy Jefferies & Co., Peter Misek.

- Będzie się nazywać iPhone 4S, kiedy pojawi się na rynku we wrześniu - mówi Misek. - Apple w czasie wakacji ogłosi, że dystrybucją w USA zajmie się Sprint i T-Mobile.

Najnowsze wieści różnią się od naszych wcześniejszych informacji. Agencja Reutera jeszcze w kwietniu 2011 r. podawała, że według trzech źródeł "znających sprawę" jesienią pojawi się iPhone 5. Obecnie jednak mówi się o telefonie iPhone 4S i przesunięciu premiery "piątki" aż do połowy 2012 roku.

Jaki będzie iPhone 4S?

Najbardziej prawdopodobna z plotek mówi, że iPhone 4S ma być z wyglądu podobny do swojego poprzednika lecz w odróżnieniu do niego, będzie dysponował szybszym procesorem. Moż to być dwurdzeniowy układ Apple A5, znany m.in. z iPada 2.

Szybki Internet w nowym smartfonie zapewni łączność HSPA+. Misek uważa, że nie ma na razie szansy na użycie technologii LTE, której można oczekiwać w iPhone 5.

Więcej informacji już niebawem.