iPhone 3.0 skraca żywotność baterii

Po raportach użytkowników związanych z przegrzewaniem się iPhone 3GS pojawiły się opinie, że aktualizacja iPhone 3.0 drastycznie skraca czas pracy urządzenia.

iPhone 3GS - problemy z przegrzewaniem?

Gorący temat: iPhone 3GS - problemy z przegrzewaniem?

Aaron Vronko, szef firmy Rapid Repair zajmującej się w Stanach Zjednoczonych naprawą uszkodzonych urządzeń iPod i iPhone, powiedział, że jego klienci od niedawna bardzo często zgłaszają się z problemem bardzo krótkiego działania baterii wymienionych produktów Apple.

Vronko twierdzi, że problem leży w najnowszej aktualizacji oprogramowania - iPhone OS 3.0. Według amerykanina przyczyną nie jest bateria, ponieważ w iPhone 3GS układ ten pozostał niemal taki sam jak w iPhone 3G - Apple poprawiło wydajność akumulatorka tylko o 6%. Jednocześnie użytkownicy zaczęli narzekać na krótki czas działania smartfonów dopiero po publikacji iPhone OS 3.0.

"ukfasthands", jeden z użytkowników smartfona, odnotował problem już na kilka godzin po publikacji oprogramowania. Na forum Apple napisał on: "aktualizacja do OS 3.0 sprawia, że iPhone pobiera aż 5% do 10% zasobów baterii na godzinę". Problemy do tej pory zgłosiło na forach internetowych wielu innych użytkowników.

Centrum tematyczne iPhone

Wszystko o iPhone 3GS: Centrum tematyczne iPhone 3GS

Wśród porad znajdujących się na forach pomocy technicznej Apple można znaleźć sugestie aby wyłączyć nieużywane funkcje oprogramowania i dokonać restartu posiadanego iPhone.

Problem jest o tyle poważny, że wymiana baterii w urządzeniach iPhone 3G i iPhone 3GS jest dość trudna i wymaga od użytkownika pewnej wiedzy technicznej oraz odpowiednich narzędzi. Osoby, które podejmowały się wymiany na własną rękę często kończyły z uszkodzonym iPhonem.

Ratunkiem dla użytkowników może być nadchodząca aktualizacja 3.1 oprogramowania, która została już udostępniona producentom oprogramowania.

Więcej o iPhone 3GS:

Apple: używajcie iPhone 3GS w odpowiedniej temperaturze

iPhone 3.0 OS złamane - narzędzia w Sieci