iPad w chmurach czyli stewardessy uzbrojone w tablety firmy Apple

iPad staje się przedmiotem codziennego użytku w każdym miejscu. Teraz popularny tablety firmy Apple trafiły nawet do samolotów angielskich linii lotniczych British Airways.

iPad w chmurach czyli stewardessy uzbrojone w tablety firmy Apple
Stewardessa z iPadem

iPady są wszędzie (nawet w filmie Odyseja Kosmiczna 2001) Tablet firmy Apple używa już nawet Władimir Putin, królowa Elżbieta II oraz papież Benedykt XVI. iPad niedawno znalazł zastosowanie w restauracji, w której pełni rolę karty dań. Co więcej przez iPada możemy tam zamówić danie oraz napisać komentarz czy nam smakowało.

Angielska stewardessa z iPadem

Były już filmy w chmurach - czyli VoD na pokładzie amerykańskich samolotów. Teraz iPad zyskał skrzydła - brytyjskie. Linie British Airways wprowadziły iPada dla obsługi pokładowej - na nim stewardessy zapisują listy pasażerów oraz numery biletów. Tablet pozwala też na połączenie z lotniskiem. iPad przyspiesza odszukiwanie nazwisk pasażerów przy wejściu, co skraca oczekiwanie na wejście do samolotu, co bardzo chwalą sobie podróżni.

- Możliwości użycia iPadów w naszej linii lotniczej są bardzo szerokie. Już teraz, stosując tablety Apple, zdołaliśmy uzyskać zindywidualizowaną obsługę klienta, która zyskała świetne recenzje wewnętrzne zarówno od załogi, jak i pasażerów - powiedział Bill Francis z działu wewnętrznej obsługi klienta British Airways.

iPad w samolotach - początek rewolucji

To jednak dopiero początek rewolucji w liniach lotniczych. British Airways eksperymentalnie wyposażyły w tablety Apple iPad 100 załóg. W ciągu kilku miesięcy wszystkie samoloty tej linii mają zostać wyposażone w tablety Apple.