"iPad 2" będzie miał dwie kamery i zwykłe USB?

Niedługo minie rok od oficjalnej premiery iPada - nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się plotki na temat kolejnej wersji tego urządzenia. Najnowsze są bardzo interesujące i, jednocześnie, dość wiarygodne - stroniąca raczej od podawania niesprawdzonych informacji chińska gazeta Economic Daily News twierdzi, że urządzenie będzie wyposażone w dwie kamery wideo oraz standardowe złącze USB.

Dziennikarze Economic Daily News powołują się na informacje zdobyte od kontrahentów Apple'a - firm, które produkują komponenty wykorzystywane później w produktach amerykańskiego koncernu.

Twierdzą oni, że Apple ma już praktycznie gotowego iPada 2. Urządzenia ma się pojawić się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku i pojawią się w nim dość istotne zmiany. Oczywiście, nowy iPad wciąż będzie podobny do modelu nr 1 - będzie to tablet z dużym, dotykowym ekranem. Pojawią się w nim jednak dwie kamery wideo, a jedna z nich umieszczona będzie obok wyświetlacza (dzięki temu tablet będzie mógł służyć do prowadzenia wideorozmów). Kolejną nowością ma być standardowe złącze USB oraz "nowy ekran i nowa technologia dotyku".

Gazeta nie precyzuje, jakie dokładnie zmiany mają być wprowadzone do dotykowego wyświetlacza - ale z jej wcześniejszych doniesień wynika, że Apple rozważał zastosowanie mniejszego, 7-calowego ekranu. Dziennikarze Economic Daily News twierdzą, że w najbliższych tygodniach ma zostać uruchomiona masowa produkcja nowego modelu.

W artykule wymieniono kilka firmy, które dostarczają Apple komponenty nowego urządzenia - wśród nich znalazły się m.in. Largan Precision (producent układów optycznych), Chimei Innolux (specjalizująca się w wytwarzaniu ekranów dotykowych) oraz Hon Hai Precision Industry (czyli Foxconn, w którego zakładach produkowanych jest większość urządzeń Apple). Ich przedstawiciele nie komentują jednak na razie tych doniesień.