Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

"iPad 2" będzie miał dwie kamery i zwykłe USB?

Niedługo minie rok od oficjalnej premiery iPada - nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się plotki na temat kolejnej wersji tego urządzenia. Najnowsze są bardzo interesujące i, jednocześnie, dość wiarygodne - stroniąca raczej od podawania niesprawdzonych informacji chińska gazeta Economic Daily News twierdzi, że urządzenie będzie wyposażone w dwie kamery wideo oraz standardowe złącze USB.

Dziennikarze Economic Daily News powołują się na informacje zdobyte od kontrahentów Apple'a - firm, które produkują komponenty wykorzystywane później w produktach amerykańskiego koncernu.

Twierdzą oni, że Apple ma już praktycznie gotowego iPada 2. Urządzenia ma się pojawić się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku i pojawią się w nim dość istotne zmiany. Oczywiście, nowy iPad wciąż będzie podobny do modelu nr 1 - będzie to tablet z dużym, dotykowym ekranem. Pojawią się w nim jednak dwie kamery wideo, a jedna z nich umieszczona będzie obok wyświetlacza (dzięki temu tablet będzie mógł służyć do prowadzenia wideorozmów). Kolejną nowością ma być standardowe złącze USB oraz "nowy ekran i nowa technologia dotyku".

Gazeta nie precyzuje, jakie dokładnie zmiany mają być wprowadzone do dotykowego wyświetlacza - ale z jej wcześniejszych doniesień wynika, że Apple rozważał zastosowanie mniejszego, 7-calowego ekranu. Dziennikarze Economic Daily News twierdzą, że w najbliższych tygodniach ma zostać uruchomiona masowa produkcja nowego modelu.

W artykule wymieniono kilka firmy, które dostarczają Apple komponenty nowego urządzenia - wśród nich znalazły się m.in. Largan Precision (producent układów optycznych), Chimei Innolux (specjalizująca się w wytwarzaniu ekranów dotykowych) oraz Hon Hai Precision Industry (czyli Foxconn, w którego zakładach produkowanych jest większość urządzeń Apple). Ich przedstawiciele nie komentują jednak na razie tych doniesień.